OSTATNÉ OBECNÉ AKCIE

Súťaž vo varení gulášu 27.08.2016

27.augusta sa konal v obci Buková 6. ročník vo varení gulášu. Súťaže sa zúčastnilo 14 družstiev- domácich aj z iných obcí. Okolo kotlíkov bola dobrá nálada a o dobrú zábavu sa postarala hudobná skupina Duo Pexeso.

Návšteva detí MŠ v knižnici 10.03.2016

Deti z MŠ Buková navštívili miestnu knižnicu a pripomenuli si, že marec patrí knihám.

Pálenie Moreny v MŠ Buková 07.03.2016

Po niekoľkodňovej príprave deti z MŠ predviedli rodičom starobylý obrad Pálenie Moreny. Oblečení boli v krojoch a zaspievali pekné slovenské pesničky.

Súťaž DHZ vDlhej 23.05.2015

23.05.2015 sa dobrovoľný hasičský zbor Buková zúčastnil okresnej súťaže dobrovoľných hasičov v obci Dlhá.

Súťaž vo varení gulášu - 16.05.2015

16. máj patril v obci Buková 5. ročníku súťaži vo varení gulášu. V krásnom prostredí sa šírila vôňa cibule, mäsa a majoránu. Súťaže sa zúčastnilo 19 družstiev – domácich aj z iných obcí. Všade okolo kotlíkov bola dobrá nálada a na spríjemnenie spoločných chvíľ hrala hudobná skupina Happy Song. Všetky družstvá navarili chutný guláš, ale vyhrať mohli iba tri. Komisia v zložení Ján Ondruš, Anna Szabová, Tibor Škrabák a porotca vyžrebovaný zo súťažiacich družstiev Miloš z družstva Trnafčané rozhodli, že tretie miesto získalo družstvo. Team Zuzany Vittekovej , druhé miesto získal Pišta Team a prvé miesto zaslúžene získalo družstvo 4 X 4.

Výlet do prírody - 01.06.2014

V júni obecný úrad spolu so základnou školou zorganizovali výlet detí do prírody. Deti čakali počas cesty kvízové otázky o prírode na ktoré s ľahkosťou odpovedali. Prezreli sme si ranč Pod tŕstím plný roztomilých zvieratiek, ktoré si mohli deti pohladkať. Po prechádzke nás čakala opekačka na ihrisku. Počasie nám prialo a tak deti odchádzali domov plný nových a pekných zážitkov.